Hizmet Verilen Branşlar

Doğum Salonu

Hastanemiz Doğum Salonu; doğum sürecinde gebelerin takip, bakım ve  tedavisinin yapıldığı, psikolojik destek ve ağrı ile baş etme yöntemlerinin uygulandığı, doğum sonu kanama takibi, bebek bakımı, emzirme uygulamalarının yürütüldüğü alanlardan oluşmaktadır.

Hastanemizde anne adaylarına gebe okulumuzda; gebelik, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili eğitimler verilerek, bilinçli bir gebelik süreci geçirmeleri amaçlanmaktadır. Doğum Salonu ekibimiz de gebe okulu ile birlikte çalışarak, gebelerimizin sağlıklı doğum deneyimi geçirmelerine yardımcı olmaktadır.  

Sezaryen doğum hızları ile ilgili DSÖ açıklamasına göre sezaryen doğum, sadece tıbbi nedenlerden dolayı gerekli olduğunda, anne ve bebek hayatını kurtarmada etkilidir. Tüm çabalar, belli bir sezaryen doğum hızına ulaşmak yerine, yalnızca ihtiyacı olan kadınlara sezaryen yapılmasını amaçlamalıdır. Bu nedenle doktorlarımız ve ebelerimiz hastalarımızı normal doğum yapmaya teşvik etmektedir.

Doğum Salonumuzda; 2 doğum masası, 2 SDL yatağı, 2 hasta yatağı bulunmaktadır. Doğum masasına dönüşebilen yataklarda, her türlü donanıma sahip fiziksel ortamımız ve deneyimli, güleryüzlü, sertifikalı ebelerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Hastanemizde aylık ortalama 150 doğum gerçekleşmektedir. Doğum sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilmesine destek olunması amacıyla hasta yakınlarını da rahatlatmayı amaçlıyoruz. Bu sebeple Doğum Salonu girişimizde, doğum sürecini bekleyen hasta yakınları için bilgilendirme ekranı hazırladık.

Hastanemiz bebek dostu hastane sertifikasına sahip olup, en değerli varlıklarımız olan bebeklerimiz için tensel temas, geç klempleme, erken dönemde anne sütü ile emzirme gibi yeni yaklaşımlarla özenli bir bakım sunmaktadır.

Bugünün bebekleri yarının sağlıklı nesilleridir. Tokat Devlet Hastanesi doğum salonu olarak bölgemizde, sağlıklı doğum süreci misyonumuzun farkında, hastalarımız ve gebelerimizin yanındayız.

Doğum Salonu (01).jpeg

Doğum Salonu (02).jpeg

Doğum Salonu (3).jpeg

Doğum Salonu (4).jpeg

Doğum Salonu (6).jpeg

Doğum Salonu (7).jpeg

Doğum Salonu (10).jpeg

Doğum Salonu (11).jpeg

Doğum Salonu (12).jpeg

Doğum Salonu (13).jpeg

 

24 Ekim 2023