Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yenidoğan Yoğun Bakım Hasta Ziyaret Kuralları

Yenidoğan Yoğun Bakım Hasta ziyaret kurallarının amacı; hasta ziyaretleri ve ziyaretçi sıklığı sayısını kontrol etmek ve hastaları dış kaynaklı enfeksiyonlardan korumaktır.

Yoğun Bakım Hasta Ziyaret Kuralları;

1 Bebeklerinizin kritik özel durumlarından dolayı; yoğun bakım doktoru/hemşirenizin izniyle belirli günler dışında sadece bebeğin annesinin, hastayı ziyaret etmesine izin verilmekte ve çocuk ziyaretçi alınmamaktadır. Babaların ziyaretine ise sadece Salı ve Perşembe günleri 14.00-14:30  saatleri arasında izin verilmektedir.
2 Hastane zemin katında bulunan danışma memurlarına hangi hastaya
ziyarete geldiğinizi söyleyiniz. Danışma memuru ilgili yoğun bakımı arayıp hastanızın doktoru/hemşiresini bilgilendirip izin alıp sizi yoğun bakıma yönlendirecektir. Ziyarete girerken servis hemşirelerinin direktifleri doğrultusunda temiz ziyaretçi önlüğünü giyiniz.
3 Yoğun bakımın içine girdiğinizde ellerinizi su ve sabun ile yıkayınız ve kurulayınız. Bebeğinize dokunmadan önce kuvözün yanında bulunan el antiseptiğini uygulayınız.
4 Hemşireniz tarafından bebeğinizi beslemeniz uygun görülmesi durumunda yoğun bakımda hemşirenizin gözetiminde bebeğinizin beslenme sürecine katılabilirsiniz. Ancak acil durumlarda yoğun bakımdan daha erken çıkmanız gerekebilir.
5 Bebeğinizin genel durumuna uygun olarak hemşirenin gözetiminde temas edebilirsiniz.
6 Yoğun bakıma ulaşabileceğiniz tüm telefon numaralarını, telefonla görüşme ve ziyaret saatlerini ilgili yoğun bakım sekreterliklerinden/danışma memurundan/hemşirenizden alabilirsiniz.
7 Hastanın ihtiyaçları ile ilgili bilgileri yoğun bakım sorumlu hemşire/hastanın hemşiresinden, tıbbi durumu ile ilgili bilgileri ise; hastanın doktorundan alabilirsiniz.
8 Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşmayınız, telefonla hastanızın ve yoğun bakımın görüntülerini almayınız.
9 Her ziyaret sonunda ellerinizi yıkayınız ve/veya el antiseptiği kullanarak temizleyiniz.
10 Emzirme Saatleri:13:00-13:30   16:00-16:30   19:00-19:30   22:00-22:30   01:00-01:30            04:00-04:30   07:00-07:30 arası belirlenmiş olup her gün, 08:00-13:00 arası vizit, tedavi bakım saatleri olduğundan Yenidoğan Yoğun Bakıma anne kabul edilmemektedir.
      
NOT: HASTALAR HAKKINDA DURUM BİLGİLENDİRMESİ HASTANIN DOKTORU TARAFINDAN, YALNIZCA ANNE- BABAYA HAFTA İÇİ HERGÜN 13.00 İLE 14.00 SAATLERİ ARASINDA BEKLEME SALONUNDAKİ YÖNLENDİRME DESKİNDE YAPILMAKTADIR.

ACİL ŞİFALAR DİLERİZ

 

12 Ocak 2022